هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام انتخاب و خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی  توجه کنیم؟

 

هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ برای انتخاب یک جارو برقی خوب با قیمت مناسب اولین و مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنیم قدرت موتور جارو برقی  است. کمترین قدرت موتور 1600وات و بیشترین قدرت موتور 2500 وات برای مصرف خانگی است. و قدرت 3000 تا 8000 وات برای مصارف صنعتی می باشد.

 

نکته دیگری که هنگام خرید بد نیست به آن توجه کنیم میزان مصرف انرژی آن است.جارو برقی به عنوان وسیله ای که ممکن است بارها در طول هفته و ساعت ها در طول روز برای سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرد هر چه میزان مصرف انرژی کمتری داشته باشد یقینا قبض برق ارزان‌تری را در پی دارد. وات یا قدرت متور جاروبرقی ارتباط مستقیم با مصرف انرژی آن دارد. هرچه قدرت بلاتر باشد مصرف انرژی به مراتب بالاتر است. در نظر بگیرید که برای چه میزان فضایی نیاز به جارو برقی دارید گاهی یک جاروبرقی کوچک هم میتوان کار شما را راه بندازد و وات بالا نشانه کیفیت نیست.

 

نکته دیگر وزن حاروبرقی است. خانم ها بیشترین تماس را با جارو برقی منزل دارند، از این رو وزن و اندازه جارو برقی از جمله نکات مهم برای خرید یک جارو برقی محسوب می شود تا بتوان آن را به راحتی جا به جا کرد ، اما اینکه جارو برقی به صورت عمودی و ایستاده باشد و یا روی زمین کشیده شود بسته به نوع سلیقه افراد دارد. جارو برقی ها بسته به نوع طراحی و ویژگی های حرکتی دسته بندی میشوند. که به دو صورت ایستاده ( جاروهای سطلی) و به صورت خوابیده (جاروهای معمولی) میباشند. جارو برقی فیلیپس مدل FC 9174 برنده بهترین جایزه طراحی در سال 2016 شده. شما با استفاده از این لینک میتوانید این جارو برقی منحصربفرد را ببینید.

 

هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در طول روز با وجود سر و صدا هایی که در محیط  زندگی ما ایجاد میشود، یک جارو برقی پر صدا باعث آلودگی صوتی بیشتر شده  و موجب از بین رفتن آرامش در منزل میشود. بنابرین در هنگام انتخاب جاروبرقی به کم صدا بودن آن توجه کنید و از فروشنده بخواهید که جارو را برای شما امتحان کنید. برای بررسی صدای تولید شده جاروبرقی ها میزان صدا یا DB را بررسی کنید. کمترین میزان صدا تولید شده در جارو برقی ها متعلق به جارو برقی گریمن GR-VCS27 با میزان صدای 65 DB است. اصطلاحا به این جارو برقی ها SUPER SILENT میگویند و گزینه مناسبی برای آپارتمان ها است.

 

جارو برقی های موجود در بازار به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ جارو برقی‌هایی با کیسه دائم و جارو برقی هایی با کیسه های موقت که هریک معایب و مزایای خاص خود را دارند. کیسه های دائم جارو برقی را هرچند وقت باید تخلیه کرد و شست و شو داد که این امر ممکن است برای برخی خوشایند نباشد در عوض مدت زمان بیشتری می توان از این کیسه های دائم استفاده کرد، در مقابل کیسه های موقت را پس از چند بار استفاده باید عوض کرد که البته در طول زمان هزینه بر خواهد بود.

 

هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ اگر از دسته کسانی هستید که دوست ندارید هنگام جارو کردن مدام سیم برق را جا به جا کنید تا به محل مورد نظرتان نزدیک تر شود هنگام خرید حتما به طول سیم برق جارو توجه لازم را داشته باشید. طول سیم جارو برقی به طور استاندارد حدود 2تا 3 متر است که با جست وجوی بیشتر در بازار ممکن است جارو برقی با طول سیم 4 متر نیز پیداکنید. با این حال جارو های جدید قابل حمل وارد بازار شده اند که جاروشارژی خوانده میشوند و دیگر لازم نیست برای حمل و یا کثیفی های کوچک دردسر جاروبرقی را بکشید.برای بررسی جاروشارژی های موجود در آلترااستور از این لینک استفاده کنید.

 

از آن جایی که کاربری جارو برقی ها محدود به سطح فرش، موکت و سرامیک نمی شود، داشتن لوازم جانبی و برس های مختلف برای تمیزی شیارها وبخش های دور از دسترس نیز از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد. همینطور برای رسیدن به حداکثر تمییزی سطوح مسطح میتوانید از بخارشور ها استفاده کنید تا به یک تمییزی کاما مثل روز اول دست پیدا کنید.

 

چه کنیم تا جارو برقی مان عمر بیشتری کند؟

 

از آن جایی که ممکن است بیش از یک مرتبه در طول هفته از جارو برقی استفاده کنید بهتر است در هر نوبت بیش از 30 دقیقه از جارو استفاده نکنید زیرا موجب می‌شود تا فشار زیادی به موتور جارو برقی وارد شود.

 

برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور جارو برقی بر اثر نوسانات جریان برق، بهتراست در ساعات اوج مصرف یعنی حدود 8 تا 11 شب از جارو برقی استفاده نکنید.

 

 نکته مهم دیگر این‌که بهترین روش برای افزایش طول عمر جارو برقی این است که کیسه و فیلترآن را به طور منظم تمیز کنید. و یا این که از جارو برقی های جدید با قابلیت مکش آب و خاک استفاده کنید تا دیگر دغدغه کیسه و تمیز کردن آن را نداشته باشید.

 

"<yoastmark
هنگام خرید جاروبرقی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

دردسترس بودن قطعات و خدمات پس از فروش

امروزه بسیاری در هنگام خرید یک وسیله برقی، سعی می کنند که حتما از مدل خارجی آن تهیه کنند. اما بایستی توجه کنید که لوازم برقی با هر درجه از کیفیت نهایتا به سرویس و یا تعویض قطعات نیاز پیدا می کنند. در صورتی که وسایل برقی شما در تعمیرگاه های غیرمجاز تعمیر شده یا قطعات غیر فابریک بر روی آنها وصل شوند از کیفیت آنها کاسته خواهد شد.

صدای جاروبرقی

جاروبرقی یکی از پرصدا ترین وسایل برقی در منازل است که گاهی صدای آن آزار دهنده می باشد. در هنگام خرید بایستی با توجه به دفترچه راهنمای جاروبرقی و میزان صدای تولیدی آن که بر حسب ” دسی بل” است جاروی مناسبی را انتخاب کنید. صدای جارو برقی همیشه یکی از چالش های مهم برای طراحان جاروبرقی بوده است. و همین طور صدای آزار دهنده همیشه همراه با اسم جارو برقی داشته ایم. اما صدای انواع جارو برقی با یکدیگر متفاوت است و یکسان نیست از این رو خیلی مهم است که هنگام انتخاب جارو برقی به فاکتور صدای آن به دسی بل توجه نمایید

وزن جاروبرقی

فاکتور وزن از آنجایی مهم می شود که کار با جاروبرقی ممکن است به یک کار کاملا روزمره و معمول تبدیل شود. به همین دلیل فاکتور وزن در انتخاب یک جاروبرقی مناسب بسیار مهم است. امروزه شرکتهای مختلف سازنده با علم به این نیاز نسل جدیدی از جاروبرقی ها را با وزنی در حدود ۴ کیلو به بازار عرضه کردند که برای استفاده های خانگی بسیار مناسب هستند.

آیا به یک جارو برقی نیاز دارید که دارای فیلتر هوا باشد؟

این یک سوال مهم است! چرا که ما زمان زیادی را در خانه‌هایمان و در فضای بسته هستیم؛ جایی که غلظت آلودگی ۲ تا ۵ برابر بیشتر از فضای باز بیرون است! این مسئله وقتی خطرناک‌تر و مهم‌تر می‌شود که شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان دچار آلرژی و یا بیماری‌های تنفسی مثل آسم باشید. جارو برقی ای که دارای عملکرد فیلتر کردن هپا «HEPA» باشد  می‌تواند نقش مهمی در بهبود کیفیت هوای داخل محیط زندگی شما داشته باشد. فیلتر هپا می‌تواند ذرات ریز معلق در هوا ( تا ۰/۳ میکرون) را فیلتر کند و به این ترتیب هوایی که از جاروبرقی خارج ‌می‌شود به مراتب تمیز‌تر از هوای ورودی است.

جارو برقی مورد نظرتان تا چه اندازه به نگهداری و نظافت نیاز دارد؟

جارو برقی ها از نظر شیوه جمع‌آوری آشغال‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند؛ کیسه‌دار و بدون کیسه. جاروهای کیسه‌دار آشغال ها را درون کیسه‌ جمع می‌کنند که در برخی از آن‌ها این کیسه‌ها قابل تعویض و در برخی دیگر ثابت است. به منظور رعایت بیشتر بهداشت بهتر است مدلی را انتخاب کنید که دارای کیسه‌ قابل تعویض باشد. جاروهای بدون کیسه اما، زباله‌ها را فشرده کرده و درون محفظه‌ای جمع می‌کنند. درست است که در این حالت لازم نیست زحمت و هزینه تعویض کیسه‌ها را تقبل کنید اما خود محفظه نیاز به نظافت دارد که ممکن است آلودگی ناشی از این کار آزاردهنده باشد.

اگر از جاروهایی استفاده می‌کنید که دارای فیلتر هپا هستند تعویض فیلتر هم به وظایف نگهداری و نظافت جارو اضافه می‌شود. بسته به میزان آلودگی محیط زمان تعویض این فیلتر متفاوت است. البته بعضی از مدل‌ها هم از فیلتر قابل شست‌وشو استفاده می‌کنند که به جای تعویض می‌توانید آن را با شستن تمیز کنید.

 

مشاهده ی تمامی جاروبرقی ها در اشکان کالا