کیت کت
کیت کت

کیت کت

Kit Kat نام کمپانی شکلات‌سازی است که شکلات‌هایی ترد و ویفری درست می‌کند. کیت کت نخست به دست کمپانی روتریز در شهر یورک انگلستان، تولید می‌شد اما هم‌اکنون کیت کت به فرم جهانی به دست کمپانی نستله که کیت کت را در سال ۱۹۸۸ میلادی از روتریز خریداری کرده تولید می‌شود.

کیت کت تنها در ایالات متحده آمریکا با لیسانس هرشیز تولید می‌شود


کیت کت از چه چیزهای تهیه می‌شود؟

این مواد در واقع به صورت پایه برای تمامی کیت کت‌ها وجود دارد
شیرکاکائو، کرهٔ کاکائویی، عصاره کاکائو، نوعی عصاره شیر، لاکتوز،

طعم‌دهنده‌ها، شکر، روغن، مخصوص، کاکائو و بیکربنات، مخمر طعم‌دهنده‌های طبیعی.
اما در امریکا و اروپا برای تولید داخلی جور دیگر از مواد استفاده می‌کنند
به طور مثال، در اروپا، از شیرکاکائو ۶۶%، شیر خشک، شکر، کرهٔ کاکائو، عصارهٔ کاکائو، لاکتوز و پروتئین مخصوص

کره آرد گندم روغن گیاهی مخمر سدیم بیکربنات، نمک و طعم‌دهنده‌های طبیعی.
در سال ۲۰۰۲ کیت‌کت‌های ۴ انگشتی انگلیسی معادل با ۲۳۳ کیلوکالری بود و در سال ۲۰۰۹ کیت کت ۲ انگشتی ۱۰۷ کیلوکالری.


تاریخچه کیت کت

کیت‌کت و طعم­ های جالبش:

این خوردنی قرمزپوشِ خوش‌خوراک به عنوان یک ویفر ترد چهار قسمتی به هم چسبیدهِ غرق در شکلات، سال های سال است که مهمان قفسه‌ مغازه‌ها است و تولیدکنندگان خلاقش از سال ۱۹۷۳ تا پایان ۲۰۱۲ هر ساله او را با طعمی جدید و جالب وارد بازار کرده­ اند.از جمله جالب‌ترین طعم هایش می­توان به کیت‌کت با طعم چیزکیک لیمو، کیت‌کت با طعم چای سبز ماچا،کیت‌کت شیر بریتنی فرانسوی، کیت‌کت کیوی، کیت‌کت ماست آلوئه‌ورا و کیت‌کت۱۲ تکه‌ای چیزکیک توت‌فرنگی اشاره کرد.

اما خالی از لطف نیست که از چند تا از طعم­ ها و انواع کیت‌کت که بیشتر برای ما آشنا هستند هم نامی ببریم مثل: کیت‌کت دارک New KitKat Fine Dark که فلسفه آمدنش دلبری از علاقه­ مندان شکلات تلخ بوده­ است و یا کیت‌کت چانکی KITKAT CHUNKY که یکی از موفقیت‌های تولیدکنندگان کیت‌کت بود و خیلی زود مشتریان  بسیاری پیدا کرد و از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ بیش از ۷۳ میلیون طرفدار رسمی بدست آورد.
البته کیت‌کت POP CHOC هم یکی دیگر از انواع خوشمزه کیت‌کت است. البته ناگفته نماند که حضور پررنگ کیت‌کت چانکی در اندازه‌های کوچک‌ و اسنک‌ مانند و با دو طعم ساده و کره بادام زمینی یکی از علت‌های مهم محبوبیتش بود.
و در آخرکیت­ کت با طعم کارامل که خود شاهکاری است بس مثال‌زدنی. البته که متاسفانه خیلی از طعم های کیت کت در ایران پیدا نمی شود، برای همین خیلی دلتان را صابون نزنید!


بازاریابی لحظه‌ای و تعامل با مصرف‌کنندگان در فضای مجازی و به کمک ابزارهای دیجیتال

همانگونه که می‌دانید میلیونها نفر از مردم سراسر جهان کانال‌ها و

شبکه‌های اجتماعی برند محبوب خود را دنبال می‌کنند. زیرا این کار به آن‌ها کمک می‌کند

تا در جریان کامل اخبار و به روز رسانی‌های برند محبوب خود باشند. شکلات کیت کت نیز از قدرت و تاثیرگذاری

شبکه‌های دیجیتال و رسانه‌های اجتماعی در جذب مشتری و افزایش محبوبیت برند خود بهره می‌برد. این برند شکلات در رسانه‌های اجتماعی

خود از عواطف و احساسات مردم به نفع برند خودش استفاده می‌کند.

رئیس نستله و برند جهانی کیت کت کریستین درایبرگ (Kristen Dryburgh) از این استراتژی به نام بازاریابی لحظه‌ای یاد می‌کند.

از نظر او زمانی که برندها در تعامل با سایر برندها و مصرف‌کنندگان آنلاین قرار می‌گیرند بهترین زمان برای استفاده از خلاقیت است. استفاده از محتوای طنزآمیز یکی از روش‌های خلاقانه بازاریابی است که می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیزی بر رشد و توسعه برندها داشته باشد.

محتوای طنزآمیز معمولا بازخورد مثبت و کشش رسانه‌ای قوی دارد. اما این نکته را فراموش نکنید که استفاده از محتوای طنزآمیز باید به گونه‌ای باشد که به وجهه برند آسیبی وارد نکند.

نتیجه‌گیری: انسان‌ها موجودات اجتماعی هستند و علاقه‌ی زیادی به تعامل و برخورد دوستانه دارند. بنابراین تعامل سازنده با مخاطبان در رسانه‌های اجتماعی و به کارگیری خلاقیت نقش موثری در محبوبیت برند دارد.