ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟ راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی 2020
ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟ راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی 2020

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟ راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی 2020 ، بهترین ماشین ظرفشویی کدام است ؟ تفاوت ماشین ظرفشویی ارزان قیمت با گران قیمت چیست ؟ در این پست قصد داریم این موضوعات را بررسی کنیم  با اشکان کالا همراه باشید .

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی بصورت خلاصه:

برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی عجله نکنید و حوصله بخرج دهید

مسلما هیچ وقت یک خرید با عجله منجر به یک خرید موفق نمیشود بنابرین انچنان که شایسته است نمیتوان بصورت خلاصه و یک بند راهنمایی کرد که چه ماشین ظرفشویی بهتر است؟

اما به هرحال لیست زیر از نکات و موارد مهم در خرید ماشین ظرفشویی میباشد که برای سهولت کاربران اماده کرده ایم .

و اگر تا انتهای این مطلب باما باشید قصد داریم انهارا بیشتر توضیح دهیم و فرق ظرفشویی ارزان قیمت با گران قیمت تعریف میکنیم ! 

مواردی که باید برای خرید ماشین ظرفشویی عالی بررسی کنید:

 • مخزن پلاستیک دارد یا استیل؟
 • به اب گرمکن مصتل میشود؟
 • مصرف آب ان چطور است؟
 • سوراخ‌های آبفشان دارد؟
 • قابلمه ها را می شوید؟
 • بخار را کنترل می کند؟
 • میوه ها را می شوید؟
 • ضد عفونی می کند؟
 • آب را فیلتر می کند؟
 • خشک‌ کن دارد؟
 • براق کننده دارد؟
 • فیلتر غذا دارد؟

ماشین ظرفشویی فوق العاده ی ال جی ، پیشنهاد فروشگاه اشکان کالا:

ماشین ظرفشویی ال جی مدل DFB425FP

خرید بهترین برند ماشین ظرفشویی ایرانی و خارجی هم مهم است !

بهترین برند های لوازم خانگی
بهترین برند های لوازم خانگی

در خرید ماشین ظرفشویی مناسب هم برند خوب حرف اول و آخر را می زند. اگر شما از برند ایرانی یا خارجی خرید کنید که خیلی روی بورس نیست و به قول معروف جواب پس نداده است، چطور می توانید خرید با اطمینانی داشته باشید. برای خرید ظرفشویی حتما یک برند مطمئن را در نظر بگیرید .

اگر مشتاقید در خصوص برند های خرید لوازم خانگی بدانید ما در مطلب دیگر ۵ برند معروف لوازم خانگی را معرفی کرده ایم ، که برای مطالعه لینکش را برایتان قرار میدهم:

۵ برند معروف لوازم خانگی

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟

ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی برقی است که برای شستن و تمیز کردن ظرف‌ها و وسایل خوردن به کار می‌رود. از ماشین ظرف‌شویی در رستوران‌ها و آشپزخانه‌ های منازل استفاده می‌شود.

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

انواع ماشین ظرفشویی

 • ماشین ظرف‌شوییِ تو کار که داخل کابینت نصب می‌شود و قابل جابه‌جا کردن نیست.
 • ماشین ظرف‌شوییِ رو میزی سبک قابل جابه‌جا شدن هستند و تنوع رنگیِ بسیار بالایی دارند.
 • ماشین ظرف‌شویی ایستاده برای حجم‌های بالاترِ ظروف مورد استفاده است و درست مثل ماشین لباس‌شویی به جایگاهی در آشپزخانه برای نصب شدن نیاز دارد.

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟

از توضیح انواع ماشین ظرفشویی و انواع برند ها بگذریم و به سراغ نکات رعایتی و اصل مطلب برسیم:

مخزن پلاستیک دارد یا استیل؟

مخزن ماشین‌های ظرفشویی ارزان از جنس پلاستیک و مدل‌های گران‌تر، فولاد ضد زنگ (اصطلاحا استیل) است. جنس استیل دچار زنگ زدگی، رسوب و لک نمی‌شود.

اینگونه مخزن‌ها را با مواد شوینده دارای سفید کننده نباید شست.

به اب گرمکن مصتل میشود؟

تقریبا همه ماشین‌های ظرفشویی به آب گرم متصل می‌شوند.این آب گرم معمولا بین ۴۸ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد قابل تنظیم است.

ماشین‌های ارزان قیمت از همین دمای آب استفاده می‌کنند در حالیکه ماشین‌های گران قیمت دارای سیستم گرم کننده هستند.

برای شستن چربی و پاک شدن مواد شوینده، دمای آب باید ۶۰ درجه باشد. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین می‌برد و باعث صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.

صرف جویی در مصرف برق در مدل های جدیدتر

مدل‌های جدیدتر، ظروف را با آب داغ می‌شویند و با آب سرد آبکشی می‌کنند. به این ترتیب در مصرف برق نیز صرفه‌جویی می‌شود.

مصرف آب ان چطور است؟

ماشین‌های ظرفشویی ارزان قیمت معمولا آب بسیاری مصرف می کنند. البته اگر ماشین کاملا پر باشد، مقدار آب مصرفی آن از مقدار آبی که با شستن دستی ظرف مصرف می‌شود تفاوت چندانی ندارد.

کمترین مقدار مصرف آب را می‌توانیم در دمای ۶۵ درجه ببینیم. برای اطمینان یافتن از مقدار کم مصرف آب، مدل‌های مختلف آنها را با دقت بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید.

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟

سوراخ‌های آبفشان دارد؟

بازوهای شوینده‌ای که درون ماشین ظرفشویی تعبیه شده‌اند سوراخ‌هایی دارند که آب با فشار از آنها خارج می‌شود. سوراخ‌های ریزتر کار شستشو را بهتر انجام می‌دهند.

قابلمه ها را می شوید؟

یکی از قابلیت های برخی از ظرفشویی ها این است که آن ها می توانند حتی قابلمه های شما را هم بشویند. کاری که خیلی از خانم ها تمایلی به انجام دادن آن ندارند.

اگر شما هم جزو همان دسته از خانم ها هستید حتما از این قابلیت مطمئن شوید و بعد خریدتان را نهایی کنید.

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

بخار را کنترل می کند؟

بعضی از ماشین های ظرفشویی به سیستم از بین برنده بخار زیاد مجهز نیستند و همین مسئله باعث می شود زمانی که شما قصد دارید بعد از شست و شوی کامل در ظرفشویی تان را باز کنید بخار زیادی به سمت تان نشانه برود و دست تان را بسوزاند.

یا این که بخار تبدیل به قطره های آب شود و روی ظرف های شسته شده شما ایجاد لکه کند. زمانی که قصد خرید دارید حتما از فروشنده بپرسید که ظرفشویی مورد نظر شما به این تکنولوژی مجهز است یا نه.

میوه ها را می شوید؟

ضد عفونی کردن میوه و شست و شوی درست آن روی سلامت شما تاثیر شگرفی دارد. جالب است بدانید تعدادی از ظرفشویی ها مجهز به سیستمی هستند که مخصوص شست و شوی میوه است.

این سیستم روی کلید های ماشین ظرفشویی وجود دارد و کافیست با فشار دادن آن میوه های تان را با خیال راحت بشویید و از ضد عفونی شدن آن اطمینان حاصل کنید.

راهنمای خرید بهترین ماشین ظرفشویی

ضد عفونی می کند؟

بعضی از ماشین ظرفشویی ها تکنولوژی ضد عفونی کردن را ندارند و مصرف کنندگان مجبور هستند برای هر بار شست و شوی ظروف، مقداری ضد عفونی کننده داخل آن بریزند.

اما ماشین ظرف شویی های جدید خودشان به این تکنولوژی مجهزه شده اند و کافیست شما زمان خرید به این قابلیت توجه کنید و بعد از آن در ظروف ضد عفونی شده غذا میل کنید.

آب را فیلتر می کند؟

مشکل ماندن لکه های آب روی ظروف مشکلی است که اغلب خانم های خانه دار از آن گلایه دارند. دلیل این مسئله آب های فیلتر نشده ای است که در خانه ها وجود دارد و کمی کیفیت شست و شوی ظرف ها را پایین می آورد.

برای این که با این مشکل رو به رو نشوید زمانی که قصد خرید ظرفشویی دارید حتما از مسئله مطمئن شوید که محصول مورد نظرتان سیستم فیلترینگ آب دارد.

این کار نه تنها لکه ها را از بین می برد بلکه باعث می شود چربی ها زودتر از روی ظروف پاک شوند و در نتیجه مواد شوینده کمتری مصرف شود. حتما به این نکته دقت کنید.

خشک‌ کن دارد؟

ماشین‌های ظرفشویی که خشک کن دارند، برق زیادی مصرف می‌کنند. اما در مدل‌هایی که مخزنشان استیل است، چون این جنس حرارت را نگه می‌دارد، خشک شدن عادی ظروف با سرعت بیشتری همراه است.

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟

براق کننده دارد؟

یکی از جذاب ترین تکنولوژی هایی که سازندگان ماشین های ظرفشویی بوش به این کالا اضافه کرده اند و حسابی هم مورد استقبال مردم قرار گرفته است، استفاده از سیستم براق کننده در ماشین ظرفشویی است.

این سیستم به این شکل کار می کند، زمانی که ظروف شسته می شوند یک مایع براق کننده روی ظروف تمیز ریخته می شود تا تمیزی آن ها با براق شدن بیشتر به چشم بیاید.

این مسئله باعث می شود ظروف شما سر میز شام و نهار حسابی بدرخشند و حس خوبی را منتقل کنند.

منبع:

banehsolin