منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
چنانچه آدرس خود را وارد کنید تا محصولات آن منطقه برای شما نمایش داده شوند.

6درصدB[vc_row][vc_column][vc_column_text]

شرایط بازگشت کالا

آیا می توانم محصول را بازگشت دهم؟
شما تا ۷ روز فرصت دارید محصول را مرجوع نمایید.وشرایط مرجوع کالا به شرح زیر است

  • محصول داری عیب و نقص باشد.
    کالای دریافت شده اشتباه ارسال شده باشد و یا کامل تحویل داده نشده باشد.
  • هفت روز ضمانت شامل دسته بندی پنکه ها نمی شود و فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشکلات فنی  دسته بندی پنکه ندارد.

توجه: فقط در روز اول تحویل محموله توسط مامور پست ،مشتری محترم توانایی اطلاع شکستگی سفارش را دارد در بقیه روزها ضمانت فقط مشکلات فنی محصول مورد تایید تیم اشکان کالا قرار میگیرد.

درصورت مشکل در بسته در حضور مامور پست شما می توانید سفارش را مرجوع بکنید. گرفتن کالا به منزله مورد تایید بودن سفارش از نظر فیزیکی است.

توجه : فقط درصورت مشکلات فنی و پس از تایید تیم کارشناسی اشکان کالا ،کالای جدید ارسال یا وجه به حساب شما باز میگردد.

توجه: در صورت برگشت کالا فقط مشکل اعلام شده توسط مشتری قابل قبول است. سایر مشکلات پیش امده به عهده مشتری است.

توجه : مشتری در وحله اول ملزم به چک کردن ظاهر مرسوله است . سپس استفاده مرسوله .

توجه : استفاده مشتری بعد از اعلام مشکل باعث لغوتعهدات اشکان کالا نسبت به بازگشت کالا یا  ارسال دوباره کالا می شود.

توجه: مرسوله برگشتی باید با پکینگ(بسته بندی تحویل داده شده) یا بسته بندی همتراز به اشکان کالا ارسال شود در غیر اینصورت هرگونه آسیب بجز آسیب بیان شده بر اساس نوع آسیب باعث لغو تعهدات اشکان کالا نسبت یه مرسوله و مشتری است.

— کاربران باید بدانند که درصورت درخواست هزینه ارسال کاهش می یابد . اما در صورت اسیب رسیدن به سفارشات در حین ارسال این مشکل به اشکان کالا مربوط نمی باشد و کاربر به صورت آگاهانه این تصمیم را میگیرد.

شرایط پذیرش کالای برگشتی چیست؟
پلمپ و بسته بندی محصول دست نخورده باقی بماند.
در صورتی که پس از دریافت کالا و نصب آن مشکلی در آن دیده شد فورا با مسئولین اشکان کالا تماس حاصل فرمایید.
بازگشت کالا،چگونه؟
جهت بازگشت کالا ابتدا با سامانه مشتریان اشکان کالا باشماره 09367797134 تماس گرفته و یا از طریق پست الکترونیکی ashkankalacom@gmail.comبخش فروش  اشکان کالا ارتباط برقرار کنید.
پس از دریافت درخواست بازگشت کالا در صورتی که درخواست شما مغایر با شرایط ذکر شده باشد. کارشناسان اشکان کالا با شما تماس خواهند گرفت و نحوه بازگشت کالا را به شما توضیح خواهند داد.

بازگشت هزینه چگونه است؟

پس از بررسی درخواست شما مبنی بر بازگشت کالا در صورتی که مشکل از طرف اشکان کالا و مسئولین حمل و نقل پستی پیش آمده باشد کل هزینه کالا و هزینه ارسال به مشتری بازگردانده خواهد شد ولی اگر درخواست مشتری به دلایل شخصی باشد هزینه پستی از آن کسر می شود. مابلغ بر اساس انتخاب مشتری(درصورت تایید تیم اشکان کالا) از طریق : سامانه های اینترنتی مانند: آپ ، 780 و کارت به کارت از طریق دستگاه خودپرداز و همچنین حواله بانکی صورت میگیرد. توجه کنید شماره کارت ، حساب و شبا باید بنام سفارش دهنده باشد.

توجه : اگر محصول بسته بندی شده باشد و مشتری گرامی کنسل کند  وجه بسته بندی از مشتری کسر می شود.

توجه : اگر محصول بسته بندی و بارکد ارسال مشتری توسط اداره پست تایید شده باشد ، وجه بسته بندی و هزینه ارسال از مشتری کسر شده و سپس مابقی مبلغ به حساب سفارش دهنده واریز می شود .

توجه : اگر مشتری جنسی را سفارش بده و تیم اشکان کالا سفارش را ارسال کرده باشد و مشتری این ارسال را کنسل کند، درصورت برگشت این محصول در صورت سالم بودن این سفارش هزینه ارسال و بسته بندی کسر می شود و سپس مابقی وجه به حساب مشتری واریز می شود.
توجه : طبق قوانین جدید اداره مالیات درصورت کنسل کردن سفارش توسط مشتری ۵ درصد مبلغ پرداختی ( سفارش + هزینه ارسال) از مشتری گرامی کسر شده و سپس مابقی طی ۱ الا 72 ساعت به حساب یا شماره کارتی که بنام مشتری باشد ریخته می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

تماس با ما