اپل حافظه داخلی مک مینی افزایش داد

سال نو خدمت شما عزیزان تبریک عرض میکنم امیدوارم سال خوبی داشته باشید امروز در آخرین بخش از خبرهای اپلی امروز، باید بگوییم که در کنار مک بوک ایر جدید و آیپد پرو جدید، اپل مک مینی را هم شامل یک بروزرسانی کوچک کرد. حالا مک مینی در تمامی مدل‌ها، حافظه داخلی دو برابری نسبت به گذشته دارد. این کامپیوتر که قیمت پایه آن ۷۹۹ دلار است، حالا در مدل پایه با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی SSD عرضه می‌شود.

مدل ۱۰۹۹ دلاری آن هم به حافظه ۵۱۲ گیگابایتی مجهز شده است. این دو برابر شدن حافظه به نظر می‌رسد ترند جدید اپل است که پس از مک بوک پرو ۱۶ اینچی، در سه محصولی که امروز معرفی شد یعنی مک بوک ایر جدید و آیپد پرو جدید هم شاهد آن بودیم.

نسل کنونی مک مینی را در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ برای اولین بار دیدیم و در مدل پایه حافظه ۱۲۸ گیگابایتی داشت که بسیاری آن را کم می‌دانستند. حالا اما مدل پایه ۲۵۶ گیگابایتی است و اگر بخواهید می‌توانید با ۸۰۰ دلار هزینه، تا ۲ ترابایت SSD روی مک مینی داشته باشید. آنطور که ورج می‌گوید، در بررسی‌های این وب‌سایت از مک مینی، تقریبا همه چیز درباره این کامپیوتر خیلی خوب است.

انواع مختلف پورت شامل ۴ پورت USB-C تاندربولت ۳، دو پورت USB 3.0، یک پورت HDMI 2.0 و پورت‌های هدفون و اترنت، مک مینی را به کامپیوتری کاربردی تبدیل کرده‌اند اما مشکل بزرگ این کامپیوتر، پردازشگر گرافیکی ضعیف آن برای کارهایی مثل ادیت عکس یا ویدیو است.

خب باید بگم با بروزرسانی جدید متاسفانه ضعف‌های گرافیکی این کامپیوتر را برطرف نمی‌کند و تنها حافظه داخلی مک مینی را دوبرابر کرده است. اما در مجموع برای کسانی که می‌خواهند مک مینی را به عنوان یک Media Server یا دیگر کارهای معمول استفاده کنند، این دو برابر شدن حافظه داخلی در مدل پایه خبر بسیار خوبی است امیدوارم  راضی کننده هم باشه