QLED در برابر OLED : تفاوت کیفیت انها در چیست؟ کدام یک بهترند؟

تفاوت کیفیت تلویزیون QLED با OLED : تلویزیون qled با oled چه فرقی میکند ؟ کدام یک بهترند؟ در این پست قصد داریم به تفاوت تلویزیون کیفیت QLED با OLED  بپردازیم پس با فروشگاه لوازم خانگی اشکان کالا همراه باشید .

تفاوت کیفیت تلویزیون QLED با OLED

تفاوت کیفیت بصورت خلاصه:

اگر بخواهیم بصورت چکیده یکی از تفاوت کیفیت تلویزیون QLED با OLED را بیان بکنیم باید بگیم که اگر از تلویزیون OLED می خواهید در جایی استفاده کنید که روشنایی زیادی دارد و یا نور به نمایشگر آن میخورد، بهتر است از خرید تلویزیون او ال ای دی صرفه نظر کنید چرا که در این شرایط دید تصویر تا حد زیادی کاهش می یابد.

اما خوشبختانه تلویزیون‌های OLED گزینه‌ی خوبی برای دیدن فیلم در شرایط نوری کم تا متوسط هستند.

پس اگر فکر می کنید یک تلویزیون با حداکثر روشنایی نیاز دارید می‌توانید مدل تلویزیون‌های QLED سامسونگ یا LED های معمولی با قیمت مناسب تر انتخاب کنید و همچنین شایان به ذکر است که قیمت تلویزیون های OLED به نسبت سایر برندهای دیگر بسیار بالاتر است.

تفاوت کیفیت تلویزیون QLED با OLED
تفاوت کیفیت تلویزیون QLED با OLED

تلویزیون qled با oled چه فرقی میکند ؟

بررسی تلویزیون OLED ال جی

از سال 2013 ساخت تلویزیون‌های خمیده و OLED شروع شد و برند ال جی ساخت اولین تلویزیون‌ OLED خود را شروع کردند؛

در این سال ها کمپانی‌های بزرگی همچون ال جی، سامسونگ و سونی، رزولوشن تلویزیون‌هایشان را وارد مرحله‌ی جدیدی کرده‌اند و با استانداردهای جدید معرفی می‌کنند. تلویزیون‌هایی که امروزه توسط این کمپانی‌ها تولید می‌شوند

OLED یا مخفف (Organic Light-Emitting Diode) ، صفحات OLED از LED های اورگانیک کوچکی استفاده می کنند،

که در صورت دریافت الکتریسیته نور رنگی از خود ساطع می کنند. هر لامپ ال ای دی به تنهایی یک پیکسل پنل تلویزیون OLED را تشکیل می دهند.

در نتیجه برای ساخت این تلویزیون‌ها به میلیون‌ها عدد لامپ LED به‌ طور دقیق ۲,۰۷۳,۶۰۰ عدد در تلویزیون‌های فول اچ‌ دی و ۸,۲۹۴,۴۰۰ عدد در تلویزیون‌های 4K نیاز است

اگر به دنبال تلویزیون با قیمت فوق العاده مناسب هستید لینک زیر را مطالعه کنید:

بهترین تلویزیون ۳۲ اینچ ارزان قیمت ۲۰۲۰

بهترین نمایشگرهای OLED برای  مقایسه تفاوت کیفیت تلویزیون QLED با OLED  از نظر فیزیکی باریک تر از ال ای دی ساخته شده است. بر روی نمایشگر OLED حدود 900 میلیون رنگ به رنگ های تشکیل شده بر روی نمایشگر ال ای دی بیفزایید و یک میلیارد رنگ متنوع بر روی صفحه نمایش را مشاهده نماید.

این پدیده ای شگفت انگیز است که بر روی تلویزیون OLED قابل مشاهده می باشد.

تلویزیون qled با oled چه فرقی میکند ؟
تلویزیون qled با oled چه فرقی میکند ؟

بررسی تلویزیون‌ های QLED سامسونگ

کلیپی مشاهده کنید از تلویزیون QLED

QLED مخفف Quantum Light-Emiting Diode است. به زبان ساده ، این بدان معنی است که تلویزیون QLED دقیقاً مانند تلویزیون معمولی LED است ، مگر اینکه از نانو ذرات ریز به نام نقاط کوانتومی برای شارژ بیشتر درخشندگی و رنگ آن استفاده کند.

این فناوری ابتدا در سال ۲۰۱۳ توسط سونی معرفی شد ، اما اندکی پس از آن سامسونگ شروع به فروش تلویزیون های QLED خود و ایجاد مجوز همکاری با دیگر تولید کنندگان کرد ، به همین دلیل تلویزیون های QLED را از Sony ، Vizio ، Hisense و TCL پیدا خواهید کرد.

تلویزیون کوانتوم دات سامسونگ

تلویزیون‌ های QLED سامسونگ
تلویزیون‌ های QLED سامسونگ

حدود سه سال طول کشید تا سامسونگ توانست تکنولوژی کوانتوم دات فاقد کادمیم را توسعه داده و در محصولات

و به ویژه تلویزیون های QLED به کار ببرد. در واقع تلاش سامسونگ برای توجه تمام عیار به محیط زیست، یکی از عوامل

مهم در طراحی این تکنولوژی توسط تیم متخصصان حرفه ای سامسونگ بوده است.

تفاوت تلویزیون oled با qled از لحاظ سایز

تا همین چند سال پیش تلویزیون های OLED بازار به سایز 55 اینچ محدود می شدند، اما امروزه شاهد تولید تلویزیون ها تا سایز 77 اینچ هستیم.

اما تلویزیون های QLED محدودیت کمتری در رسیدن به سایز بزرگتر دارند، و به راحتی می توان آن ها را در سایز های 100 اینچ حتی بزرگتر تولید کرد.

از لحاظ فنی QLED به نسبت OLED برتری دارد.

تفاوت تلویزیون اولد با کیولد از نظر سایز

ممنونیم که وقت گذاشتید و مطالعه کردید .

منبع:

میهن کالا